Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 35 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 28tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Prof. Dökmen'in çok satan kitabi yeniden kitapçilarda...Bu kitapta öncelikle kisilerarasi iletisimle ilgili bazi bilgiler veriliyor. Bu bilgiler, hem çocuklarin egitiminde yararli olabilir, hem de ailede, isyerinde ve benzeri ortamlarda görülen çatismalarin çözümüne isik tutabilir.Ayrica, geleneksel kültürümüze ve bugünkü yasam biçimimize yeni bir bakis açisiyla bakilarak bir iddia ortaya atiliyor. Bu iddiayi test etmek amaciyla çesitli kültür ürünlerimiz, özellikle edebiyatimiza ve sanat tarihimize iliskin ürünler psikolojik açidan inceleniyor. Öte yandan Prof. Dökmen iletisim çatismalari ve empati ile ilgili yeni kuramsal modeller ve siniflamalar gelistiriyor.Tüm bu yönleriyle kitap, hem psikolojiye ilgi duyanlara hem de edebiyata ve sanat tarihine farkli bir bakis açisiyla yaklasmak isteyenlere ilginç bilgiler sunuyor.

6 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 20 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 16 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Bu kitapta dünyaya muhteşem olarak geldikten sonra iyi niyetlerle uyutulan, içindeki güzelin uyuduğunu fark eden ve onu uyandırmak için çırpınan bir sevgi yolcusunun serüveni var. Eğer sen de içindeki güzeli uyandırmak istersen hadi gel arkadaş olalım. Bu kitabı okuyup arkadaşlığımızın tadına bakman amacıyla gözlerini dört dakika ödünç verir misin?

6 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 24 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 19 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Hayatta kötülüğün her zaman karşımıza çıkabileceği bilgisini hatırda tutarak mı yaşamalıyız, yoksa geleceğin içinde hep bir umudun çiçeklendiği temennisiyle mi? Hangi yolda ilerleyeceğiz? Körü körüne iyimserlikle, felç edici karamsarlık arasında, acaba bir orta yol bulabilir miyiz? Ölümden Önce Bir Hayat Vardır, bu temel sorulardan yola çıkarak, gerek iç dünyamızdan gerekse dış âlemden yansıyan örneklerle, hayatın bize bağışlanmış büyük bir armağan olduğunu hatırlatıyor: “Yeter ki dünyaya hayret gözleriyle bakmayı bilelim. O zaman en sıradan şeylerde bile bir harikuladelik olduğunu fark edeceğiz.” En güzel şekilde yaşanmış bir hayat bile yaşlılık ve ölümden kaçamadığına göre, bize düşen, ölümden önceki hayatı doğru yaşamaktır. Kemal Sayar, gündelik koşturmacalar içinde gözden kaçan “hayat”a dikkatimizi çekiyor.

7 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

Bir çekilişin daha sonuna geldik... 😊 Rabbim kazananların faydalanabilmesini nasip etsin inşAllah... Kazanan arkadaşların, İsim, Soyisim, Adres Ve Telefon Numaralarını Dm (mesaj) bölümünden bize iletmelerini rica ediyoruz... 😊👐 Kazanamayan arkadaşlar siz de çok üzülmeyin... Pek yakında yeni bir çekilişle karşınızda olacağız... 😉😊👐 @nurun_aynii @nesra_klc @bahar_soydannn @rbia.0000 @siyahsever.yobaz @seyrumy @ummzulkarneyn @ummammar_2017 @melekerarsln @_kubbemsenn @mihmanes @tugba__drk @pecelii.davetci @tevhid.ehli1 @ferhantnca.bydr Selametle... ✋

8 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı 3 Kitap : 57 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 30 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Hayat Onunla Güzel. * "Şüphesiz ki Allah Resûlü’nün (s.a..v.) yaşam tarzı ve sünneti, hayatın her anını sorumluluk bilinci içinde yaşamak isteyen, hem dünya hem de âhiret saadetini elde etmek isteyenler için vazgeçilmez bir kaynaktır. Günümüzde insanlar mutluluğu çok farklı şeylerde arıyorlar. Kimileri mal ve servete, kimileri makam ve şöhrete, kimileri de zevk ve şehvete tutkun bir hayat içinde olmayı mutluluk zannediyorlar. Oysa gerçek anlamda inanan bir kimse için en güzel örnek hiç kuşkusuz Allah Resûlü’dür. İşte ben, bu yazılarımda Allah Resûlü’nün hayatımıza yön veren, istikamet çizen, bize hayatın ve sahip olduklarımızın değerini öğreten yaşam tarzını ele almaya çalıştım. Gördüm ki hayat, ancak onun (s.a.v.) sünnetine, yaşam tarzına uyulduğunda güzel oluyor. Onu dikkate almayan bir yaşamın huzur ve mutluluk getirmesi mümkün değil." - Hayata Bir de Böyle Bak. * İlâhî çağrıya kulak tıkayan insanoğlu bugün tüm zamanlardakinden daha zorlu bir süreçden geçiyor. Rahmet yüklü mesajı göz ardı eden bir yaşam, yalnızca bireysel olarak değil küresel ölçekte bir felaketi de beraberinde getiriyor. İnsanoğlunun kendi elleriyle yaptıkları yüzünden karada ve denizde fesat ortaya çıktı. Merhamet ve adaletin yok sayıldığı, zulüm ve haksızlığın kanıksandığı bir dünya, sâkinlerine kan, gözyaşı ve mutsuzluktan başka ne verebildi / ne verebilirdi ki? Şimdi zaman yeniden ilâhî rahmete kucak açma zamanıdır. Şimdi zaman yeniden fıtrat ile ilâhî mesajı buluşturup bu uğursuz ayrıma son verme zamanıdır. Şimdi zaman isyan yerine itaatin, zulüm yerine adaletin, düşmanlık yerine kardeşliğin, tefrika yerine birliğin ikame edilme zamanıdır. Ve şimdi zaman, hayata Kur’an penceresinden bakma zamanıdır… - Usul Yazıları * İlmi, bütün İslamî ilimlerin metodolojisini belirleyen ana ilimdalıdır. Bu ilim, yalnızca fıkıh ilmiyle iştigal edenlerin değilİslamî ilimlerin bütünüyle iştigal edenlerin bilmesi, ilgi duymasıgereken bir ilim dalıdır. Zira usul ilmi dinî bilginin kaynakve yöntemlerini, bu kaynak ve yöntemler arasındaki ilişkive hiyerarşiyi ele alan yegâne ilmî disiplindir.

21 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 30 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 10 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj)

21 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

O zaman yeni çekilişten herkese merhaba... ✋ Tam 15 takipçimize ciltli "Başöğretmen Muhammed (s.a.v.)" Kitabını hediye ediyoruz... Hiç yazıyı uzatmayalım diyorum... 😉 3 ricamız var arkadaşlar... 1. Takip et - Beğen 2. Gönderinin altına 3 arkadaşını etiketle... 3. Storinde (hikayende) Veya duvarında bizi etiketleyerek paylaş... 😊 Duvarı kapalı olan arkadaşlar paylaştıklarına dair ekran görüntüsü atabilirler... Sonuçlar 15.Mart'ta Açıklanacaktır... 👍 (Kargo Bizden) #çekilişvakti #çekilişvar #çekiliş #cekilis #çekilis #kitap #kitab #kitaplık #kitapyurdu #kitaplik #kitapkurdu #seyyar #seyyarkitapçı #kitapçı

23 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 10 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 5 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Sana burada anlatacağım şeyler belki de çocukluğundan beri hep duyageldiğin, yankısı kulaklarında çınlayan, sürekli söylediğin ve hiç de yabancısı olmadığının bir kelimenin anlam ve manalarını izah edecektir. Bu kelime gerçekten de sıklıkla söylediğimiz, her gün belki onlarca kez telaffuz ettiğimiz; ama -malesef ve malesef- mana ve muhtevasını hiç de bilmediğimiz bir kelimedir. Oysa bütün peygamberler canlarını tırnaklarına takarak insanlara onu anlatmaya, izah etmeye ve hakikatini öğretmeye çalışmışlardır. Bu kelime aynı zamanda bizlerin de Müslüman olmasını sağlayan bir kelimedir. Peki, o halde nedir bu kadar önemli olan o kelime?

23 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 13, 5 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 8 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Ey ilim talibi! Kendini sabra alıştır ki, hilm (yumuşak huyluluk) sıfatına kavuşasın. Kalbine takva duygusunu hissettir ki, ilme nail olasın. Nefsini sabırla eğit ki, günahtan arınasın. Ey ilim talibi! Eğer ilmi istiyorsan kendini ilme ver. Zira ilme, kendini ancak ona verenler ulaşır. Çok konuşma, hezeyana düşme, saçmalama. Zira gereksiz yere çok konuşmak, âlimlerin vakarını giderir, ahmakların ayıplarını ortaya çıkarır. Fakat sen orta yolu tut. Zira bu, başarı ve istikamettendir. Ey ilim talibi! Öğrendiklerini onlarla amel etmek için öğren, başkalarına nakletmek için öğrenme. Bu durumda vebali sana, nuru ve faydası ise başkasına olur. Ey ilim talibi! Elbisen zühd ve takva, kelamın ilim ve zikir olsun. İyiliğin bol olsun. Zira sen kötülüklerle karşılaşacaksın. Kalbini korku ile titret. Çünkü bu Rabbini memnun eder. Hayır işle. Zira sen kaçınılmaz olarak başka fiiller de işleyeceksin.

23 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

- * Liste Fiyatı : 20 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 9 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Ben Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'e namazı sürekli olarak düzgün kılmak, zekât vermek ve her Müslümana nasihat etmek üzere biat ettim.‛ Buna binaen bizlerin güç nisbetinde her kardeşimize karşı samimiyet göstermesi, bu samimiyetin bir nişanesi olarak da nasihat etmesi gerekmektedir. Dünya ve ahiret saadetini elde etmek ve etrafımızdaki kötülüklerin sona erip iyiliklerin bâki kalmasını temin etmek adına bir cehd-ü gayret içerisinde nasihat konusundaki görevimizi ihmal etmemeliyiz. ‚ De ki: Haydi bakalım çalışın (amel edin). Hem Allah hem Rasulü hem de mü'minler yaptığınızı görecektir. Siz görüneni de görünmeyeni de bilene (Allah'a) döndürüleceksiniz. O da size yaptıklarınızı haber verecektir.‛ (9 Tevbe/105) Başarıya ulaştıran Allah'tır.

24 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 29 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 15 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Bu kitap, sahabilerin hayatının, yavaş tarzlarının, kıssalarının derlenerek bir araya getirildiği ender bir eserdir.Bu konuları, böylesine özlü ve aynı zamanda kapsamlı şekilde ihtiva eden kitap pek azdır.M.Yusuf Kandehlevi, bu eserini hadis, tarih ve tabakat kitaplarından alıntılarla yazmıştır.Bu sebeple bu eser, o kutlu çağı tasvir eder; ashabın hayatını, niteliklerini, ahlak ve anılarını canlı tutar.Yazarın dikkati, derin araştırması, rivayet ve kıssalara çokça yer vermesi, kitabına mücmel ve özlü yazılmış eserlerde pek rastlanmayan mükemmel bir etki kazandırmıştır.

27 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 11 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 9 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Hak ile batılın birbirine karıştığı, hakkın batıl diye gösterildiği, küfrün İslam diye tanıtıldığı, Allah'ın hükümlerinin bir tarafa bırakılıp beşeri hükümlerin tatbik edildiği ve buna demokratikleşme denildiği, Allah'ın farz kılmış olduğu hicabın, siyasi bir simge olup-olmadığının tartışıldığı, Hıristiyanlaşma ve Yahudileşmenin modernlik olarak gösterildiği, şirkin sadece putun karşısında "Ben sana ibadet ediyorum" diyerek gerçekleşeceğinin zannedildiği "Ben müslümanım" diyen herkesin, her ne yaparsa yapsın cennete gireceğinin garanti edildiği, münin ve muvahhidlerin terörist olarak lanse edildiği, kafir ile müminin eşit ve aynı haklara sahip olduğu, faizin gözü açıklılık ve hızlı para kazanma diye benimsendiği, içki içmenin delikanlılık, zina yapmanın ise erkeklik kabul edildiği, harama bakmanın olağanlaştırıldığı, genelevlerine dönüştürülmüş okullarda çocuk okutmanın, ilim tahsil etme ve çağdaş eğitim olarak algılandığı, erkek ve kadının her alanda eşit olduğu günümüz Türkiye'sinde bu kitabı kaleme alış gayemiz neydi?

27 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 27 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 15 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - İlmi, bütün İslamî ilimlerin metodolojisini belirleyen ana ilimdalıdır. Bu ilim, yalnızca fıkıh ilmiyle iştigal edenlerin değilİslamî ilimlerin bütünüyle iştigal edenlerin bilmesi, ilgi duymasıgereken bir ilim dalıdır. Zira usul ilmi dinî bilginin kaynakve yöntemlerini, bu kaynak ve yöntemler arasındaki ilişkive hiyerarşiyi ele alan yegâne ilmî disiplindir. Günümüzdeilahiyat alanında İslamî ilimler ile meşgul olanların pek çoğuusul ilmine maalesef yeterince ilgi duymamakta, bu ilmin önemini göz ardı etmektedir. Böyle olunca da İslamî meselelereilişkin tartışmalarımız çoğu zaman bir kördöğüşünü geçmemekteve sonuçsuz kalmaktadır.Bu nâçiz eser, usul ilminin öneminin kavranması, usuleilgi duyulması, usul meselelerinin usulüncetartışılması konusunda mütevazı bir katkı sunmayı hedeflemektedir.

28 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 13,5 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 9 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Geceyle gündüzün tam ortasında.. Karanlıkla aydınlığın arasında.. Küçük yatağında bir çocuk göz kapaklarını araladı.. Önce şaşkın gözleri etrafı taradı bir an mutlu bir an öfkeli ve hepsinden öte mü’min gözleri.. Giydiği düş gömleğinin içinden sıyırmaya çalıştı bedenini.. Ama hala kulaklarında o tırmalayan sesi Azâzil’in: Dağılın iş başına! Kalktı.. Perdeyi araladı.. Düşlerinin düğmelerinden hayatı araladı.. Ayın ışığı karda.. Karın beyazı ayda.. Yüzünden bir parça rüzgar geçti; öfkeli.. Bir büyük dalga geçti; alaylı.. Yeniden ilikledi düş gömleğinin düğmelerini.. Çıplak ayaklarıyla dolabına yol buldu.. Kutusunu aldı eline.. Taş dolu cam kutuyu.. Taşlar; Ebabil’in taşları.. Kudüs çocuklarının ellerinin ayasına kaderleri çizilmiş.. İbrahim.. Ta sınırların ötesinde küçük elleri taş toplayan çocuk.. Kardeşlerine umut ve yardım cellatlarına ise kin ve nefret biriktiren çocuk.. İki kaşının arasına Hz. İbrahim’in öfke mührü vurulmuş.. Şeytanı gördüğü anda iliklerine işleyen o öfke.. Gözleri mü’min gözleri.. Gözleri Kudüs yüreği.. İbrahim’in küçük elleri taşlı elleri Ebabil elleri.. Önünde daha el değmemiş mahrem bir kar hikayesi.. Bir taş.. Bir delik.. Bir taş daha.. Bir gedik.. Her taş bir baş.. Şeytanların başları.. Şimdi yüzünde ay ışığı.. Kar parıltısı.. İki kaşının arasında serinleyen öfke.. “Sen kim oluyorsun? Her bir evladını toplasan kaç edersin? O mundar ellerin kalplerimize değecek kadar güçlü mü?” Yüzünde Azâzil’in bütün oturumlarıyla alay eden bir gülüş.. Dudaklarında Kudüs güneşi.. Gözleri Kudüs güzeli. …………………. Ne çok şey demektir bir gece… Hayatı zindan eden geceler… Hayalleri umman eden geceler… Ancak bu gece; ne yaşadıklarınıza benzer nede yaşayacaklarınıza… Karanlık gecelerden aydınlık sabaha ulaşmak üzere sizleri “Şeytanın Bir Gecesine” davet ediyoruz… Sadece bir gece… Ama ne gece!..

29 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 18 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 11 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Allahın sünneti gereğince hak ile bâtıl arasında zorunlu bir mücadele sürmektedir. Fitne yok oluncaya kadar kâfirlerle cihâd etmek, Müslümanların üzerine farz kılınmıştır. Bununla beraber Müslümanın bugün içinde bulunduğu durum; iman zayıflığı, dünyaya bağlılık, gayretlerdeki durgunluk, vücutlardaki hantallık, ümitsizlik ve başarısızlık görüldüğü zaman, ümmetin karşı karşıya olduğu tehlike de ortaya çıkar. Müslümanların ruhlarını hazırlamak, onları uykularından uyandırmak, cihâdı diriltmek ve nefse onu hatırlatmak için nazarî ve amelî programlar ortaya konması gereklidir. Müslüman, samimi bir kararlılık içinde olmalı; sebeplere sarılmalı ve Allah yolunda cihâd etmek için ilim, amel ve hâl olarak kapsamlı bir hazırlık içinde olmalıdır. Bir tarafta cihâdın hazırlığını ve nefis terbiyesini ihmal eden bir grup, diğer tarafta kapsamlı hiçbir hazırlık yapmadan kâfirlerle ve münafıklarla silahlı çatışmaya girmekte acele eden başka bir grup bulunmaktadır. Bundan dolayı, davetçiler ve kafası karışık olan ve mücrimlerin yolunu bilmeyen Müslümanlar büyük tehlikelerle karşılaşırlar. Her iki grup da Allah yolunda cihâd etmek için kapsamlı bir hazırlık yapmaya muhtaçtır. Bu kitapta; cihâdın genel anlamı ve mertebeleri açıklandıktan sonra, kısımları, gayesi, faziletleri, dünya ve ahiretteki semereleri açıklanmaktadır. Daha sonra cihâdı terk etmenin tehlikelerinde bahsedilip cihâd eğitimi ve çağımızın gerçekleri göz önüne alınarak cihâdın hazırlık aşamaları anlatılmaktadır. Bu sayede, ruhlarda cihâdı canlandıracak ve insanları cihâda hazırlayacak vasıtaların ve yöntemlerin ortaya çıkması ve ümmetin bundan faydalanması amaçlanmaktadır.

30 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 40 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 27 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Evlilikte cinsel ve ruhsal uyum; evli çiftlerin en çık aradıkları, ancak pek azının bulabildiği bir mutluluktur. Dünyanın her yeride cinsellik adeta muhafazakarlık karşıtı bir alan gibi algılanmaktadır. Şüphesiz bu, zararlı ve yanlış bir tutumdur. Nitekim geleneksel ailede yetişen, dini değerlerine bağlı bir genç kızın, cinsellikle ilgili bir kitap okuması ya da bulundurması nerede ise imkansızdır.

30 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 35 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 22 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Hamd alemlerin Rabbine, salat ve selam O'nun elçisine, rahmet ise, Rasulü'nün ümmetine olsun... Fıkıh incilerinden biri de Ahval-i Nisa Kadınlara özel haller başlığıyla belirtilmiştir. Kadın ile erkek arasında yaratılışları itibariyle bazı farklar görülür. Bunun neticesi olarak bağlı bulundukları hükümler hususunda da farklar vardır. Kadın şekil, biçim ve ruh halleri itibariyle erkekten farklıdır.

30 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 15 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 7 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Her müslümanın, hem dünya hem ahiret saadeti için bilmesi gerekli olan bilgileri, yaz kurslarını da göz önüne getirerek bir araya toplayan bu çalışma; temel inanç konuları, ilmihal bilgileri, Peygamber efendimizin hayatıyla görgü ve ahlak kuralları ana başlıklardan oluşan dört bölümde hazırlanmıştır.

31 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı 2 Kitap : 44 tl * İndirimli Satış Fiyatı 2 Kitap : 25 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - İhlas, Korku, Ümit, Rıza, Sabır, Şükür, Tefekkür, Tevekkül, Allah sevgisi, Nefis muhasebesi, Takva, Vera gibi anahtar kavramlar ışığında Müslümanın Allaha kulluğunu daha da güzelleştirmesi için bilmesi ve yaşaması gereken, namaz gibi, oruç gibi farz olan ilimlerin bütünü. Burada kaybettiğimiz ve dert yandığımız samimiyetimizi bulacağız. Resulullah (s.a.v) ve ashabı ile onlara güzellikle tabi olanların ahlakından tablolarla zenginleştirilen bu çalışma kaybolan ihlasımızı bulmak için başvuracağımız kapıdır.

35 Days ago

Comment from Seyyar Kitapçı:

* Liste Fiyatı : 22 tl * İndirimli Satış Fiyatı : 14 tl * Sipariş İçin Dm (Mesaj) - Sahabe, dini bizzat Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem''den alan ve insanlık tarihinde benzeri olmayan eşsiz nesildir. Çünkü onları, hidayet ve hayrı dünyanın her tarafına götürmek ve Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem''in ashabı olmak için Allah Teala seçmiştir. Bu sebeple, onların yaşantıları ve sözleri, her Müslüman için önemli bir kaynaktır. Zira onların sözleri müslümanı en iyi zamana, "Asr-ı Saadet"e götürür. Müellif de onların bu yol göstericiliğini vurgulamak ve bizlere de ışık olması için onlardan gelen rivayetleri ve bilgileri derleyerek bir araya getirmiştir. Eser, birçok kaynaktan yararlanarak hazırlanmış, sade, akıcı, kolay anlaşılır ve güzel bir üslupla yazılmıştır.

36 Days ago